Szájhigiéné fogszabályozás alatt
Mit tehetünk fogaink egészségért fogszabályozás alatt?
A fogszabályozás, különösen a rögzített készülékek fokozott szájhigiénés figyelmet követelnek. A kezelés során a fogszabályozó szakorvos biomechanikailag fogágykezelést is végez, hiszen a fogak mozgatása a fogágy, azaz a fog környezetének az átépülésével valósul meg. Ezért nagyon fontos a kezelés során a tökéletes szájhigiéné.
Hogyan tisztítsuk a fogakat a fogszabályozás során?
A rögzített fogszabályzó készülékek elemei plusz felületet nyújtanak a lepedékképződésnek és a baktériumoknak. Ezek mechanikus eltávolítása megfelelő technikát igényel.
A fogak tisztítátásához használhatjuk a jól megszokott hagyományos fogkefét is, de ma már léteznek olyan speciális fogkefék is, amelyeket kifejezetten a fogszabályozót viselők számára fejlesztettek ki, könnyebbé teszik a fogak és a bracketek tisztán tartását.
Nagyon fontos a fogkefék rendszeres cseréje, pácienseinknek azt ajánljuk, hogy kéthavonta váltsanak kefét. Javasolt a fogköztisztító kefék használata is. Ezekkel a bracketek közötti lepedék hatékonyabban eltávolítható, mivel fogselyemmel sajnos ehhez a területhez nem férünk hozzá.
A felragasztás után a fogszabályozó megszokása időt és türelmet kíván. Néhol felsértheti a nyálkahártyát, ezt speciális viasz felhelyezésével megakadályozhatjuk.
Szájhigiénés oktatás és felvilágosítás
Fogászati rendelőinkben a rögzített fogszabályozó felhelyezése után minden pácienst körültekintő szájhigiénés oktatásban és felvilágosításban részesítünk. Továbbá megajándékozzuk egy csomaggal, amely tartalmazza a fogszabályzó tisztításához szükséges professzionális eszközöket.
EZ A SZOLGÁLTATÁS AZ ALÁBBI RENDELŐKBEN ÉRHETŐ EL
1056 Budapest, Belgrád rkp. 20-21.
Nyitva tartás:
H-P: 8:00-20:00, Sz: 8:00-14:00
Tel: +3617933440, +36304334400